Rüzgar Kırcı Giyotin Sistemleri

Rüzgar Kırcı Giyotin Sistemleri

Rüzgar Kırıcı sistemler kafe,restoran ve otellerde genellikle karşılaştığımız, rüzgarın olumsuz etkilerinden korunmamızı sağlayan ve bizlere daha rahat bir yaşam alanı sunan kullanışlı sistemlerdir.

Yaşam alanlarımızın konforunu arttıran bu rüzgar kırıcı giyotin sistemleri rüzgarlı havalarda hava akışını engelleyerek konforlu bir alan oluşturmanızı sağlar.

Genellikle camları 6 mm temperli cam olarak tercih edilen rüzgar kırıcı sistemler diğer camlar ile de isteğe bağlı olarak kullanılabilmektedir. Minimal görünümü ile maksimum görüş alanı sağlayan bu sistemler genellikle yerden 1700mm yüksekliğe kadar kullanılırken uygulama alanında kullanıcıları rüzgardan korur. Manuel kullanıma uygun olan rüzgar kırıcıhareketli küpeşteler  rüzgarın sebep olduğu tozlar konusunda da kullanım alanımızı koruyacaktır.

Rüzgar Kırıcı Firmaları

Sabit cam üzerine konumlandırılan hareketli cam sistemi isteğe bağlı olarak açık ve kapalı konumda kullanılabilmektedir. Sistemde bulunan sabit camlar korkuluk görevi de görmektedir. Manzaranıza olumsuz bir etki yaratmayan ve görüş açısını kapatmayan rüzgar kırıcı fiyatları konusunda da uygunluğu ile tercih sebebi olmaya devam etmektedir.

Motorlu ve manuel kullanıma uygun olan hareketli küpeşte rüzgar kırıcılar tek başına kullanılabilir aynı zamanda yan yana da kullanılabilmektedir. Kış bahçesinin de vazgeçilmezi olarak sunulan bu sistemlerin üzeri kapatıldığı zaman rüzgar ve ısı yalıtımı konusunda oldukça başarılıdır.

Rüzgar Kırıcı Kullanım Alanları

Dekoratif olarak oldukça şık bir görünüme sahip rüzgar kırıcılar d arbelere ve rüzgara karşı oldukça dayanıklı sistemlerdir. Uzun yıllar kullanıma uygun olup bakımı ve temizliği kolaydır.

İstenilen ral renginde boyanabilen alüminyum doğramalar elektrostatik toz boya ile fırınlanarak ilk günkü rengini korumaktadır.

6mm 8mm ve 10mm temperli camla sıklıkla tercih edilen bu sistemler rüzgar geçirmez, sert rüzgar ve fırtınalarda koruma sağlar. Rüzgar sırasında ses çıkarmaz. Yağmur, kar ve dolu gibi olumsuz hava koşullarında da yan taraflardan koruma sağlayan bu sistemler nem ve ısı izolasyonu konusunda oldukça başarılıdır.

Rüzgar kırıcı fiyatları birçok etkene bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Buradaki fiyatı etkileyen en büyük etkenlerden biri ise kullanılacak camın kalınlığıdır.  Aynı zamanda kullanılacak alüminyum profillerin de kalınlığı fiyatlandırmayı önemli ölçüde etkilemektedir. Profil kalınlıkları kullanım alanına uygun olarak özenle seçilir. Yoğun rüzgar ve fırtına yaşayan bölgelerde kalın profiller kullanılması gerekmektedir. Montajlı ve demonte (montajsız) tüm Türkiye’ye sevkiyatını gerçekleştirdiğimiz rüzgar kırıcı modellerimiz hakkında fiyat almak için bizleri arayın.

 

d
d
Nipergo